zamki drzwiowe

ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM HANDLOWYM !!!  KLIKNIJ AKTUALNOŚCI !!!

O firmie - zamki drzwiowe - Fana.pl

Fabryka Zamków i Okuć "FANA" to firma z wieloletnią tradycją specjalizująca się w produkcji zamków drzwiowych i okuć budowlanych.

Od powstania fabryki, tj. od roku 1945 profil produkcji, a tym samym oferowany asortyment, ulegał dużym zmianom.

Jako Fabryka Armatur produkowano na potrzeby PKP i zakładów przemysłu metalowego m.in. śruby, łączniki do rur, nakrętki maszynowe, tłoki do pomp wodnych.

W 1948r. przedsiębiorstwo funkcjonowało pod nazwa Fabryka Wyrobów Metalowych i nawiązało współpracę z zakładem "CENTRA" w Poznaniu oraz z Centralą Zaopatrzenia Papierniczego w Łodzi. Dla tych przedsiębiorstw produkowano m.in. nagrzewnice, kolektory, wirówki, itp.

W 1951r. już jako Poznańskie Zakłady Wyrobów Metalowych realizowano zamówienia dla "Pafawagu Wrocław", "Stomilu-Poznań", Fabryki Wagonów w Świdnicy, Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Produkcja obejmowała wówczas: litery i godła parowozowe, galanterie do wagonów osobowych, zawory, galanterię specjalną, narzędzia, itp.

W latach 1956r. - 1957r. asortyment wzbogacono o kolejne wyroby tj. klamki i szyldy budowlane, kłódki oraz gazowe grzejniki wody przepływowej tzw. junkersy.

W 1958r. podstawowy asortyment stanowiły pralki domowe i gazowe grzejniki wody przepływowej.

W 1959r. przedsiębiorstwo otrzymało nazwę Poznańskie Zakłady Okuć i Instalacji Budowlanych.

W latach 1960r. - 1966r. uruchomiono produkcję kuchenek gazowych.

W 1967r. zapoczątkowano produkcję zamków bębenkowych typu "Fana" przejętą po Zakładach Metalowych "Łucznik" w Radomiu.

W 1973r. nastąpiła kolejna zmiana nazwy przedsiębiorstwa na: Zakłady Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast" Poznań.

W 1977r. zbudowano nową halę produkcyjną, dokonano modernizacji parku maszynowego i wprowadzono nowe rozwiązania technologiczne, co zaowocowało powstaniem nowych produktów tj. zamków wierzchnich bębenkowych, zasuwek, zaczepów elektromagnetycznych, wkładek bębenkowych, zamykaczy okiennych przemysłowych i linkowych, rozdrabniaczy bijakowych z napędem elektrycznym dla rolnictwa, zapór parkingowych z automatycznym podnoszeniem i opuszczaniem, bram otwieranych automatycznie.

W 1992r. przedsiębiorstwo przemianowano na Fabrykę Zamków i Okuć "FANA" i pod tą nazwą funkcjonuje do października 2007 roku.

Od 1 listopada 2007 roku następuje zmiana nazwy na DAD POLSKA Sp. z o.o. , gdzie firma staje się częścią francuskiej grupy DECAYEUX.

Wieloletnia praktyka, zdobyta wiedza oraz doświadczenie służb technicznych pozwalają nam oferować produkty o wysokiej jakości i estetyce, które systematycznie modernizujemy oraz wdrażamy nowe rozwiązania konstrukcyjne. Nasze wyroby są solidne trwałe, niezawodne w działaniu i łatwe w montażu. Zaprojektowane tak, aby sprostać coraz większym oczekiwaniom klientów. Dzięki swoim właściwościom antywłamaniowym, stanowią doskonałe zabezpieczenie pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz w obiektach handlowych.

Naszą dewizą jest podnoszenie jakości wyrobów, świadczenie usług na wysokim poziomie oraz zaspokajanie potrzeb naszych klientów.

Dysponujemy szeroką gamą wyrobów, wśród których znajdują się m.in. zamki wejściowe wierzchnie i wpuszczane, wkładki bębenkowe, zaczepy elektromagnetyczne, zabezpieczenia przeciwwyważeniowe, przytrzymywacze drzwiowe i wrotowe, różnego rodzaju zasuwy i zawiasy oraz inne okucia budowlane. Od stycznia 2008 roku nasza oferta została wzbogacona o produkcję skrzynek na listy zarówno indywidualnych jak i zbiorczych.

Świadczymy również usługi w zakresie: obróbki plastycznej metali, obróbki galwanicznej i malowania proszkowego.

Pomimo stale rosnącej konkurencji, nasze wyroby cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem i trafiają do licznego grona odbiorców nie tylko w kraju, ale także i za granicą.

Obecnie duży nacisk kładziemy na produkcję zamków o najwyższej odporności na włamanie, co potwierdzają przyznane niektórym z nich certyfikaty klasy "C" Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie i Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego "Metalplast" w Poznaniu.

Dystrybucja naszych wyrobów odbywa się poprzez sieć znanych na rynku marketów budowlanych, hurtowni, sklepów, autoryzowanych punktów dorabiania kluczy, Internet, itd.